Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Особа звернулась до суду з позовом про визнання недійсними договорів купівлі-продажу. Також особа подала заяву про забезпечення позову, яку суд задовольнив та наклав арешт на домоволодіння (житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами), земельні ділянки.
Потім позивач звернулася до суду із заявою про постановлення додаткової ухвали про забезпечення позову, оскільки у резолютивній частині ухвали про задоволення заяви про забезпечення позову не зазначено паспортних даних власника спірного майна. А для належного виконання рішення суду в частині накладення арешту на спірне майно необхідна інформація про власника майна та його паспортні дані. Заявник вказувала, що постановлення додаткової ухвали не вплине на суть та порядок застосування заходів забезпечення позову і буде сприяти негайному та безперешкодному застосуванню заходів забезпечення заявленого позову.
Суд задовольнив заяву, з чим погодився і апеляційний суд. Суди виходили з того, що оскільки ухвалою задоволено заяву особи про забезпечення позову шляхом накладення арешту на домоволодіння (житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами), земельні ділянки, однак не вказано власника майна та його паспортні дані, що унеможливлює виконання даної ухвали суду, тому подану заяву про постановлення додаткової ухвали про забезпечення позову слід задовольнити.
Відповідач звернувся до Касаційного цивільного суду ВС з касаційною скаргою на судові рішення, але ВС касаційну скаргу не задовольнив.
Суд касаційної інстанції зазначив, що статтею 4 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків).
У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами.
Оскільки за змістом ухвала суду першої інстанції фактично доповнює попередню інформацією про особу (рік народження, паспортні дані, місце проживання) як власника спірного майна у справі, що переглядається, ВС дійшов висновку про обґрунтованість задоволення заяви про постановлення додаткової ухвали про забезпечення позову (постанова від 06.02.2020 у справі № 346/1596/18).