Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства. Вона не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між країнами, не зупиняється перед статтю, віковими чи соціальними ознаками. За рівнем прибутковості ця злочинна індустрія поступається лише продажу наркотиків і зброї.
Всесвітній день протидії торгівлі людьми був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році для підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до мільйонів жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми.
З 2014 року ця дата відзначається 30 липня. Зараз поняття "торгівля людьми" - це не тільки сексуальне рабство, а й нелегальна праця, трансплантація органів. Серед постраждалих немає ані статевих, ані вікових обмежень. Жебракуванням та збором "пожартв" можуть займатися діти та люди похилого віку.
Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова постійно співпрацюю з державними органами, міжнародними та вітчизняними інститутами громадянського суспільства у питаннях захисту прав осіб, які стали жертвами торгівлі людьми.
Омбудсман закликає бути обачними та дотримуватися елементарних правил особистої безпеки. Зокрема, нікому не довіряти свій паспорт, залишати близьким інформацію про своє місцезнаходження, знати свої права та обов’язки у країні перебування.
Потерпілих та свідків цього злочину Людмила Денісова просить повідомляти її особисто, зателефонувавши на гарячу лінію Уповноваженого 0 800 50 17 20. Також можна звертатися на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми 527 та 0 800 505 501, до правоохоронних органів та українських закордонних дипломатичних установ.
Уповноважений ВРУ з прав людини