flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Біляївському районному суді Одеської області пройшла робоча зустріч з заступником начальника та психологом Біляївського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації»

14 травня 2019, 11:17

 

         14 травня 2019 року у Біляївському районному суді Одеської області пройшла робоча зустріч з заступником начальника Біляївського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, майором внутрішньої служби – Фрай К.А. та психологом Рашковською О.С.  

Під час зустрічі між керівником апарату суду – Доня С.С., суддею – Драніковим С.М. та працівниками відділу пробації було обговорено належне забезпечення виконання відповідних пунктів Кримінально-виконавчого кодексу України, окремих пунктів статей ЗУ "Про пробацію" щодо реалізації пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Крім того, було окреслено загальний порядок підготовки досудових доповідей – формалізованої інформації, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. Заступник начальника уповноваженого органу з питань пробації Фрай К.А. повідомила, що на даний час для неповнолітніх і повнолітніх суб`єктів пробації затверджено наступні пробаційні програми: “Зміна прокримінального мислення”, “Подолання агресивної поведінки”, та “Попередження вживання психоактивних речовин”.

Пробаційна програма призначається для особи, яка звільнена від відбування покарання з випробуванням за рішенням суду, і реалізовується відповідним органом пробації. Орган пробації забезпечує подання до суду, в межах територіальної юрисдикції якого він розташований, інформації про затверджені пробаційні програми, визначені в них завдання, зміст заходів та наявність кураторів, які пройшли відповідне навчання.

          У ході обговорення було вручено буклети «Розвиток пробації в Україні. Підсумки реформи 2018 року», у яких зазначено ключові пріоритети на 2019 рік, одним із головних пунктів якої є саме розвиток взаємодії з судами. По завершенню заходу учасники мали змогу обмінятися досвідом та домовились про подальшу співпрацю, при реалізації пробаційних програм, адже саме заходи, передбачені цими програмами повинні сприяти зміні соціальної поведінки суб`єктів пробації, формуванню у них позитивних навичок, які сприятимуть зниженню рівня злочинності та запобіганню в майбутньому вчинення нових злочинів.

           За повідомленням прес-служби суду