Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Безпідставно набуті заробітна плата й кошти, що прирівнюються до неї, не підлягають поверненню, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку й недобросовісності з боку набувача. Про це говориться в постанові Верховного Суду від 1.04.2019.
Відповідно до закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VIII та зважаючи на чисельність суддів у тій чи іншій установі, територіальне управління Державної судової адміністрації виплатило судді винагороду в розмірі 10 мінімальних зарплат. Пізніше це було визнано порушенням, а ТУ ДСАУ зобов’язали відшкодувати збитки. Управління звернулося до суду з вимогою стягнути надмірно виплачені кошти з володаря мантії.
Відмовляючи в задоволенні позову, перша інстанція виходила з того, що суддівська винагорода виплачена добровільно, за відсутності рахункової помилки з боку позивача й недобросовісності з боку відповідача. Апеляційний суд залишив вердикт без змін.
У постанові №357/849/17 ВС погодився з такою позицією, зазначивши, що правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються.