Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Найбільш злісні неплатники аліментів, як виявляється, живуть у Німеччині. Принаймні, саме в цю країну Міністерство юстиції направило найбільше запитів у рамках Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.
Відповідні статистичні дані оприлюднило Міністерство юстиції України, передає видання «Закон і Бізнес».
Відповідно до Конвенції, на Міністерство юстиції покладено функції органу, який приймає та передає документи. Крім Німеччини, запити щодо аліментів також направлялися до Італії – 36, Португалії – 29, Ізраїлю – 27, Королівства Іспанії – 19, Ірландії – 15, Польщі – 14, Франції – 11, Швейцарії – 10, Чехії – 9.
У той же час, за аналогічний період Україна отримала від Договірних Держав Конвенції 125 звернень. З них переважна кількість звернень отримані від Республіки Польща – 88, від Словаччини – 10, від Нідерландів – 4, від Чехії - 8.
Сім років тому, 19 жовтня 2006 року, Україна приєдналась до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Документ містить положення, які спрощують стягнення аліментів, на які особа, що перебуває на території однієї з Договірних Сторін, заявляє своє право, з іншої особи, яка підпадає під юрисдикцію іншої Договірної Сторони. За період дії Конвенції її можливостями скористались 313 громадян України.
Конвенція про стягнення аліментів за кордоном
була розроблена ООН у 1956 році. На підставі цієї Конвенції можливо звертатись як з клопотаннями про визнання та виконання судових рішень про стягнення аліментів, так і з заявами про стягнення аліментів. На сьогодні учасницями Конвенції є більше 70 країн світу.