Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ціна пияцтва за кермом.
Алкогольне сп'яніння — різновид стану сп'яніння, що викликається психоактивною дією етанолу. Алкогольне сп'яніння викликає зміни в психологічних, фізіологічних і поведінкових функціях людини. При легкому ступені сп'яніння поведінкові прояви можуть бути відсутні, однак, наприклад, може зменшуватися здатність керувати транспортними засобами (через розсіювання уваги, уповільнення реакції). Більш важкі стадії сп'яніння алкоголем, як правило, супроводжуються втратою реальної оцінки обстановки і ролі власної особистості, розладами мови, уваги, пам'яті і координації рухів.
Так законодавець у Правилах дорожнього руху України (в редакції постанови КМУ № 161 від 22.03.2017) в п.2.9 а) та п. 2.5 визначив: водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння.
Тобто, якщо водій не виконує вищевказаних приписів, то він вчиняє адміністративне правопорушення.
В свою чергу адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Майже кожен житель нашої країни знайомий з такою цифрою як „130” в розумінні керування автомобілем напідпитку.
В правовому полі вказане порушення регулюється статтею 130 Кодексу про адміністративні правопорушення України, „Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції”, яка визначає: „Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10200 гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян” (ч.1).
Слід звернути увагу на те ту обставину, що окрім сплати штрафу порушник обов’язково позбавляється права керування автомобілем на один рік.
Далі стягнення суворіші, а саме: повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень зазначених вище - штраф у сумі 27200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки; дії, передбачені зазначених вище, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - штраф у сумі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.
Навіть Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Але скільки ж потрібно випити людині. В Україні вже певний час існує фіксована норма алкоголю у крові, яка становить 0,20 проміле.
Так, суддею Біляївського районного суду Одеської області у вересні місяці 2017 року було розглянуто матеріали, які надійшли від Біляївського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності щодо громадянина К. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Відносно громадянина К. працівниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення де вказано, що К. 22.07.2017 року о 17 годині 25 хвилин, в м. Біляївка Одеської області керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. За висновком результату медичного огляду стану сп’яніння Біляївської ЦРЛ громадянин К. перебував у стані алкогольного сп’яніння -0,036 % . Вимірювання здійснено приладом «Драгер» № 01065. У судовому засіданні К. провину не визнав. Так судом було ретельно досліджено матеріали справи, уважно заслухано громадянина К. та встановлено, що працівником поліції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно громадянина К. була допущена неповнота і однобічність при з'ясуванні всіх обставин справи, а відповідно не дана їм належна оцінка. За таких обставин суд прийшов до висновку, що в діях громадянина К. відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, тому провадження по справі закрите.
Кожен громадянин (водій) сам вирішує чи сідати напідпитку за кермо автомобіля та випробовувати долю. Але жоден водій не уникне покарання.
Прес-служба Біляївського районного суду
Одеської області