Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Cитуація у сфері безпеки дорожнього руху
Серйозне занепокоєння викликає нестабільна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху. З кожним роком збільшується кількість ДТП в Україні. В суди надходить багато справ за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та найчастіше водії не згодні з кваліфікацією їх дій працівниками поліції, тому суд встає на захист прав громадян.
Так, до Біляївського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно громадянина К., згідно якого водій К. 04 листопада 2015 року о 15 годині 10 хвилин керував автомобілем марки «Мерседес», та рухаючись по Ленінградському шосе, не впевнився в безпеці руху при виїзді з прилеглої території, не надав перевагу руху іншому автомобілю, та в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
У судовому засіданні громадянин К. свою вину у вчиненому не визнав та стверджував, що він не винен у настанні ДТП, жодних правил безпеки дорожнього руху не порушував.
Завдяки професійним діям головуючої судді по справі, після повного, всебічного й об'єктивного з'ясування обставин справи, вивчення висновку автотехнічної експертизи та схеми ДТП з фото таблицею, була винесена постанова 21.01.2016 р., якою провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина К. за ст. 124 КУпАП було закрито у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
З вказаною постановою не погодився інший учасник зазначеного ДТП та оскаржив постанову до апеляційного суду Одеської області.
Разом з тим, 10.03.2016 р. апеляційним судом Одеської області була винесена постанова, якою апеляційна скарга була залишена без задоволення, а постанова Біляївського районного суду Одеської області від 21.01.2016 р. залишена без змін, оскільки суд першої інстанції всебічно та повно з'ясував обставини справи та виніс законну та обґрунтовану постанову.
Додатково повідомляємо, що для сприяння підвищенню дисципліни водіїв і рівню безпеки на дорогах та, як наслідок, зменшенню кількості ДТП в Україні, 07 липня 2016 року Верховною Радою України було прийнято проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а саме до статті 130: «… Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -
тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян…».