flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

СТОП КОРУПЦІЯ!!!

26 квітня 2016, 14:34

 СТОП КОРУПЦІЯ!

 

 

Сучасна Українська держава намагається вирішити питання ефективного запобігання та протидії корупції, що є однією із найважливіших проблем. Актуальність даного питання зумовлюється тим, що корупція провокує й поглиблює суспільні кризові явища, підриває імідж України на світовій арені, руйнує засади розбудови правової держави та громадянського суспільства.

 

Визначення поняття корупції міститься у статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014  1700-VII, зі змінами.

Корупція - використання особою, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

Так, до Біляївського районного суду Одеської області надійшли матеріали пов’язані з корупцією, згідно яких громадянин Т. та  громадянин Ш., будучи депутатами Августівської сільської ради, не вжили заходів щодо повідомлення про наявність конфлікту інтересів та голосували за прийняття рішення щодо відведення земельних ділянок своїм родичам.

Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Вказані дії не залишились безкарними, після повного та всебічного дослідження матеріалів справи, Біляївський районний суд Одеської області ухвалив постанови про визнання винними громадянина Т. та  громадянина Ш., які у судовому засіданні повністю визнали свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статтею 172-7 КпАП України, а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у особи реального конфлікту інтересів; вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів та громадянина Т. було піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі - 3400 грн., а громадянина Ш. було піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі - 1700 грн.