flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя КСУ Станіслав Шевчук провів зустріч з представниками Міжнародної організації з розвитку права

27 листопада 2014, 19:18

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Суддя КСУ Станіслав Шевчук провів зустріч з представниками Міжнародної організації з розвитку права

 

 

Суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв’язків Станіслав Шевчук 20 листопада 2014 року провів зустріч з представниками Міжнародної організації з розвитку права Уїльямом Пейтоном і Маргаритою Міліх.

Як відзначив на початку зустрічі спеціальний посланець організації Уїльям Пейтон, мета його місії в Україні – вивчення можливості реалізації програм і проектів у галузі верховенства права в державі. Він також коротко поінформував українську сторону про напрямки діяльності Міжнародної організації з розвитку права. Це, зокрема, сприяння в реалізації правових реформ, в тому числі конституційних, економічна тематика і зміцнення потенціалу органів державної влади, включаючи навчання суддів.

Зважаючи на ознайомчу мету перебування в Україні, Уїльям Пейтон поцікавився думкою Станіслава Шевчука щодо необхідності проведення конституційної реформи в Україні. Відповідаючи на запитання, конституціоналіст  зазначив, що судова реформа є одним із пріоритетних питань порядку денного  Президента України і парламенту. У цьому контексті суддя зауважив про  необхідність для України позбутися радянського спадку – неправильного розуміння верховенства права, надто формалістичного застосування законів, відірваних від реального змісту прав людини, принципу верховенства права та добиватися змін у ментальності суддів.

Стосовно конституційної реформи Станіслав Шевчук окреслив основні напрямки, над якими зараз йде робота. По-перше, це зміни до Конституції України в частині, що стосується судової реформи – забезпечення незалежності судової влади, скасування випробувального терміну для суддів, удосконалення порядку формування Вищої ради юстиції тощо. Як зазначив суддя, Венеціанська комісія дала схвальну оцінку напрацюванням в цьому питанні. Другим напрямком конституційних змін є децентралізація влади.

У ході зустрічі також оговорювалися питання щодо ролі КСУ в процесі внесення змін до Конституції України, взаємодії між Конституційним та Верховним судами України, а також відносини між національними судовими органами та Європейським судом з прав людини, виклики правовій реформі з економічної точки зору, проблеми забезпечення прозорості судової влади та протидії корупції, роль прокуратури в демократичній правовій державі.

Сторони погодилися, що однією із суттєвих складових успішності реформ у сфері судочинства є довіра громадськості до суддів, їхня особиста відповідальність та неупередженість. У цьому контексті Уїльям Пейтон поділився досвідом проведення правової реформи в КНР, де він працює останнім часом, зазначивши, що в Китаї зараз здійснюється, напевно, наймасштабніша правова реформа в сучасній історії.

На завершення Уїльям Пейтон подякував Станіславу Шевчуку за цікаве спілкування та зазначив, що за підсумками його візиту буде визначено стратегію та місію роботи Міжнародної організації з розвитку права в Україні та в подальшому розроблено детальний план реалізації відповідних проектів у нашій державі.

Сторони подякували одна одній за змістовну зустріч і висловили сподівання на плідну співпрацю між Конституційним Судом України та Міжнародною організацією з розвитку права в майбутньому.