flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Коли заявник помер, так і не дочекавшись рішення Європейського суду з прав людини, існує можливість отримання присудженої компенсації спадкоємцями.

06 листопада 2020, 12:05

ПЕРЕГЛЯД РІШЕННЯ ЄСПЛ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ СПАДКОЄМЦЕМ

Коли заявник помер, так і не дочекавшись рішення Європейського суду з прав людини, існує можливість отримання присудженої компенсації спадкоємцями. Щоправда, для цього доведеться ініціювати перегляд судом цього рішення.

Перегляд судового рішення передбачений правилом 80 регламенту ЄСПЛ, нагадує інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». І суд у Страсбурзі періодично переглядає свої рішення на підставі цієї норми.

Так, в рішенні, винесеному 8 жовтня 2019 року Суд виявив порушення статті 10 (свобода вираження поглядів) щодо Олени Надтоки. Він присудив їй 3000 євро відшкодування моральної шкоди та 850 відшкодування видатків і витрат.

28 листопада 2019 року представник заявника повідомила ЄСПЛ, що їй стало відомо, що пані Надтока померла 4 січня 2019 року, і вимагала перегляд рішення Суду відповідно до Правила 80 Регламенту.

У своєму нещодавньому рішенні Суд ухвалив переглянути своє рішення від 6 жовтня 2019 року. ЄСПЛ постановив, що Росія повинна виплатити Олені Лук’яновій (спадкоємиці Олени Надтоки) призначену раніше сатисфакцію.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Надтока проти Росії» № 2, перегляд рішення (№ 29097/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Довідково:

Правило 80
(Клопотання про перегляд судового рішення)

  1. Будь-яка сторона в разі виявлення факту, який за своїм характером міг би мати вирішальне значення і який у той час, коли проголошувалося судове рішення, був невідомий Суду і підставно не міг бути відомий цій стороні, може впродовж шестимісячного строку після того, як ця сторона дізналася про такий факт, звернутися до Суду з клопотанням переглянути це рішення.
  2. У клопотанні має бути зазначено, яке саме рішення потребує перегляду, та має міститися інформація, необхідна для підтвердження того, що було дотримано умов, викладених у пункті 1. До нього додаються копії всіх підтверджувальних документів. Клопотання та підтверджувальні документи подаються до канцелярії.
  3. Попередній склад палати з власної ініціативи може прийняти рішення відхилити клопотання, мотивуючи це тим, що немає підстав для розгляду. Якщо неможливо сформувати палату в попередньому складі, голова палати доповнює або повністю формує її шляхом жеребкування.
  4. Якщо палата не відхилить клопотання, Секретар повідомляє про нього іншу сторону чи сторони і пропонує їм подати письмові зауваження в межах строку, встановленого головою палати. Голова палати також призначає дату слухання, якщо палата вирішить проводити його. Палата вирішує це питання шляхом ухвалення судового рішення.  

ДЖЕРЕЛО